Z béčka se stalo áčko!

11. srpna 2018 v 12:44 | Pavel Hašek - Zpravodaj Kunovjan |  Novinky

Foto: Zdeněk Kučera

Není to sice běžný jev, ovšem někdy to možné je. Trvalo to celou pětiletku, tedy stejně dlouho, jako známá plánovací období soudruhů z dob reálného socializmu, ale vytyčené úkoly se nakonec beze zbytku podařilo splnit. Někteří se asi zeptáte co vlastně? Přece postup našich fotbalistů z 1. B do 1. A třídy! Ale pojďme pěkně po pořádku.

Nechvalně známá anabáze Kunovic ve druhé fotbalové lize skončila v roce 2006. Fotbalově to mělo za následek, že dva roky se dospělý fotbal v Kunovicích vůbec nehrál, až v sezóně 2009/10 nastoupilo mužstvo do nejnižší, základní třídy. Tam se rok rozhlíželo, v další sezoně 2011/12 postoupilo do okresní soutěže, v dalším roce do okresního přeboru a následně v sezoně 2013/14 do 1. B třídy. Tam se ovšem systém postupování stylem legendárních Klapzubáků trošku zasekl. Až letos, po pětiletém snažení, se to zdařilo, byť podzim právě skončeného ročníku tomu moc nenasvědčoval. Mužstvo bylo sice druhé, ale s výraznou ztrátou 9 bodů na vedoucí Šumice.

Jarní start ovšem Šumičany zastihl v ne příliš dobrém rozpoložení. Naši hoši naopak válcovali, zejména ve druhých poločasech, jednoho soupeře za druhým, takže po čtvrtém jarním kole už okupovali první příčku tabulky a už dvě kola před koncem soutěže mohli slavit vytoužený postup.

Co za ním stojí?
Především systematická, mravenčí práce současného vedení klubu Fotbal Kunovice v čele s předsedou Ivo Černým. Průběžné zapracovávání vlastních odchovanců do prvního týmu z mládežnické základny, čítající dnes přes 80 mladých fotbalistů(!), a také důkladná péče o všechny mládežnické celky. O tom, že se to daří, svědčí i věkový průměr mužstva 23,5 roku, nejnižší v celé soutěži, i úspěšné působení dorostenců v krajském přeboru.

Uvážlivé je shánění sponzorů a tím i financí, potřebných k zajištění chodu všech mužstev, nekladení si nereálných cílů, ale vycházení ze skutečných možností a potřeb, a to jak materiálních, tak hráčských.

1. A třída bude našim fotbalistům určitě slušet a věřme, že se v ní neztratí. Třebas také začnou časem pokukovat i po krajském přeboru, který se u nás kdysi hrával, ale to už je trošku "vyšší liga", nejen kádrově, ale především finančně.

Popřejme našim klukům do nové soutěže, ať mají hlavně radost ze své hry, ať je fotbal baví a tuto radost ať přináší i svým fanouškům. Mimochodem jejich počet stoupl v uplynulých letech z několika desítek na současný průměr 172 diváků na zápas. Vždyť přece především pro ně by se fotbal měl hrát, zbavený všech machinací, spekulací, bafuňářských střetů a podvodů, kterých jsme, zejména v jeho hořejších patrech, často svědky. Tak, hoši, ať vám to v té nové soutěži dobře kope!

Pavel Hašek - Zpravodaj Kunovjan
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama