Než znovu vyběhnou na trávník...

11. srpna 2018 v 14:09 | Zdeněk Kučera - Zpravodaj Kunovjan |  Novinky

S předsedou klubu Fotbal Kunovice Ivo Černým jsme se sešli den poté, kdy začala týmu mužů letní příprava na novou sezónu. Povídali jsme si hlavně o tom, co bude, protože první utkání v nové sezóně odehrají Kunovice v neděli 12. srpna v 10:15, kdy na Bělince bude hostovat tým Nivnice.

Oslavy postupu byly dle slov předsedy klubu přiměřené dosaženému úspěchu a všichni je ve zdraví přežili. Postup sám má velký ohlas v řadách příznivců kunovického fotbalu: "Najednou nám pamětníkům ožívají vzpomínky na škvárové hřiště a stejný postup, jakého jsme dosáhli letos, ovšem tehdy pod vedením pana Králíka a pana Kusáka, kteří následně dotáhli tým až do krajského přeboru. Soutěž 1.A ke Kunovicím patří, hráli ji zde takové legendy, jako byli pánové Bedřich, Soviš, Ondra, Talášek, Bednář, ale vzpomeňme i někdejší funkcionáře zdejšího fotbalového klubu - pana Baného, Šáchu, Komínka, Kolůcha - ti všichni jistě pamatuji ony časy a jistě se všichni shodneme, že soutěž 1.A je tou soutěží, která se ještě dá hrát na amatérské úrovni, ale týmy hrající o špici už musí mít nakročeno k poloprofesionálnímu režimu, protože tam už se nedá uspět jedním tréninkem týdně."

Kdy jste začal věřit tomu, že Kunovice postoupí?
Na konci podzimní části soutěže 1.B sk. C jsem někde ve skrytu duše věřil tomu, že nemusí být ještě všechno rozhodnuto, ale vzhledem k tomu, že jsme na vedoucí Šumice ztráceli 9 bodů, byla tato varianta téměř neuvěřitelná. Nikdo tehdy nemohl předpokládat, že Šumice na jaře šestkrát prohrají. Na jarní část jsme byli dobře připraveni a ze 13 jarních zápasů jsme prohráli jednou, paradoxně právě v Šumicích. Jejich podzimní náskok se nám podařilo nejen anulovat, ale ve finále jsme se přehráli. Chleba se podle mého názoru lámal v polovině dubna při utkání v Ludkovicích (17. kolo), kdy jsme v poločase prohrávali 2:0, ale ve druhé polovině utkání jsme i přes nepřízeň počasí a na nekvalitním terénu díky neuvěřitelnému odhodlání a nasazení celého týmu dokázali soupeřův náskok stáhnout a utkání otočit v náš prospěch. Tam jsem viděl, že máme neskutečný tým, nikoliv družstvo jednotlivých hráčů a trenérům Vratislavu Chaloupkovi a Jiřímu Vojtěškovi patří dík za to, že dokázali náš tým připravit nejen po stránce fyzické a taktické, ale i po stránce mentální. Poslední čtyři kola jsme vedli tabulku o čtyři body, hráli ve velké euforii a pro hráče, trenéry, diváky i funkcionáře (nemohu v této souvislosti nevzpomenout na nestory našeho klubu manžele Fišerovy!) to byl velký zážitek. Užili jsme si to! Pozitivní význam má náš postup i pro samotné Kunovice, protože už jsme na té krajské fotbalové mapě opravdu vidět, a sám jsem si ověřil, že najednou je o nás zájem i ze strany krajských deníků, Chci zdůraznit, že postup je dílem hráčů na hřišti a jejich trenérů. My všichni ostatní v klubu jsme jim sice vytvářeli nejlepší podmínky, ale oni to byli, kdo na trávníku všechna potřebná vítězství vybojovali.

Zastavme se ještě na chvíli u mládežnického fotbalu...
Tak, jak byl podzim negativně poznamenaný generační výměnou v týmu dorostenců, na jaře to byl úplně jiný tým. Jarní utkání odehráli opravdu výborně, stmelili se v jeden tým a nový trenér Jiří Chramcov odvedl obrovský kus práce, zejména v oblasti psychologie a taktiky. Opravdu jsem byl velmi překvapený, jakým způsobem se pustil do práce a co z těch mladých kluků dokázal vykřesat. Najednou jsme na jaře dokázali porážet týmy z čela tabulky, dokonce i vítězný Uherský Brod podlehl naším dorostencům 0:2! V konečném účtování naší mladí lvi vybojovali 3. místo a je asi na místě připomenout, že na konci podzimní části byl náš tým dvě místa od sestupu...
Starší žáci měli šanci krajský přebor vyhrát, o vítězství přišli až v posledním utkání a nakonec skončili také na třetí příčce. I oni jsou ale dobrým příslibem pro kunovický fotbal. Družstvo mladších žáků skončilo na osmé příčce, ale v této věkové kategorii opravdu není konečné umístění tím nejdůležitějším.

Co chystáte pro novou sezónu?
Uvažovali jsme o čtyřech posilách, nakonec zůstalo u tří, ale věřím, že to i bude stačit. Brankář Lukáš Chrástek ukončil kariéru ze zdravotních důvodů a v brance jej nahradí společně s Alešem Bočkem nový brankář Josef Vyorálek, který přichází z Kněžpole. Zálohu a obranu posílí Jan Huráb, který na Bělinku přichází z Buchlovic. Z divizního Slavičína příchází posílit útočnou řadu velmi kvalitní hráč Pavel Kříž, který kdysi v Kunovicích hrával jako dvacetiletý 2. ligu. Vladimír Petřek a Andreas Chaloupka, kteří minulou sezónu nedohráli ze zdravotních důvodů, ohlásili, že jsou připraveni ke startu a doufám, že marodka zůstane dlouho prázdná.
Tým dorostenců opouští pět hráčů do svých mateřských klubů, ale z týmu starších žáků přichází deset hráčů a bude záležet na nich, jak se to týmu začlení. Velmi mě mrzí, že od nás odcházejí tři dorostenci - Zámečník, Otáhal, Řihák, které jsme v Kunovicích vychovali a dokonce už hráli některá utkání za tým mužů. Počítali jsme s nimi, ale chlapci se rozhodli hledat štěstí ve Starém Městě a ve Slovácku "B" a my jako mateřský klub to nemůžeme podle stávajících přestupových pravidel nijak ovlivnit. Ale věřím tomu, že z ostatních hráčů se podaří vytvořit opravdu kunovický tým, protože šikovných kluků je zde stále dost.

Obligátní otázka o zabezpečení klubu po stránce hospodářské...
I když někteří sponzoři ukončili svou činnost, je ekonomická situace klubu stabilizovaná a přechod do vyšší soutěže by po stránce ekonomické neměl představovat žádné podstatné navýšení rozpočtu, i když pořadatelská služba je poněkud nákladnější.
Aktuálně řešíme staronový problém s čerpadlem, kterým bereme vodu z Olšavy na závlahu trávníku. Na výrobním štítku má rok výroby 1985, má za sebou dvě generálky a není tedy divu, že už nefunguje tak, jak by mělo. Zdá se, že je definitivně na konci své životnosti, a tak nás čeká investice kolem 50 000 Kč.
Po mnoha letech ukončili činnost v našem bufetu manželé Pavelkovi a já jim za jejich práci a činnost upřímně děkuji a doufám, že i tak se budeme na Bělince při fotbalu na tribuně potkávat. Novým nájemcem bufetu se stává Hynek Paška.
Realizační tým zůstává beze změny, pouze k mladším žákům by měl přijít pan Otto. Dorostenci a žákovské týmy začali s přípravou na novou sezónu v polovině července a přípravka začíná v první polovině srpna.

S jakými představami či cíli jde tým mužů do nové soutěže?
Nechystáme se ji hned napoprvé vyhrát, ale nechceme hrát ani o záchranu. Naším cílem je 5. až 7. místo, tedy střed tabulky.

Zdeněk Kučera - Zpravodaj Kunovjan
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama