Mladí fotbalisté byli na turnaji ve Francii

11. srpna 2018 v 14:08 |  Novinky

V polovině letošního května (16. - 23.5.) se starší a mladší žáci klubu Fotbal Kunovice opět zúčastnili fotbalového turnaje ve francouzském městě Thuir, kde se konal 36. mezinárodní turnaj. Turnaje se zúčastnilo více než šest dedítek týmu mladých fotbalistů z různých koutů celé Evropy včetně Španělska, Francie a dalších zemí, kde patří fotbal k oblíbeným sportům.

Cestou do Thuir, které leží přibližně 30 kilometrů od mořského pobřeží nedaleko francouzsko-španělských hranic, navštívili dokonce i Park Princů - stadion Paris Saint-Germain, Eiffelovou věž, Vítězný oblouk, Champs-Elysées, Roue de Paris i Louver. "Počasí nám vyšlo, takže jsme všechny známé památky mohli projít a vše si pěkně užít. Druhý den jsme ještě po cestě do Thuir navštívili město Montpellier a jeho stadion Stade De La Moss a poté jsme jeli načerpat sílu k moři do Port Leucate." přibližuje program výpravy trenér kunovických starších žáků Pavel Žák.

Třídenní turnaj začal v sobotu dopoledním představením všech zúčastněných týmů. Do turnaje Kunovjané poslali tři mužstva: dva týmy mladších žáků (U13) a jeden tým starších žáků (U15). Hrálo se na třech hřištích s travnatou plochou a turnaj měl vynikající úroveň a byl tradičně dobře zorganizovaný. Mladší žáci skončili na 10. a 12. místě, stačí žáci obsadili v nabité konkurenci 13. místo. "I když jsme turnaj nevyhráli, bylo užitečné se ho zúčastnit. Vraceli jsme se domů s poznatky o tom, jak se v různých zemích Evropy fotbal hraje, poznali jsme jiné herní systémy a především kluci získali důležité zkušenosti z úplně jiného prostředí. Se vším se dokázali vypořádat, navázali nové kontakty ať už s hráči, tak i s jejich týmy." vysvětluje Pavel Žák. Smysl tohoto již téměř tradičního zájezdu mladých fotbalistů z Kunovic.

Na zpáteční cestě strávila výprava jeden ven v italském jadranském letovisku Lido di Jesolo, kde její účastníci celý den relaxovali u moře před závěrečnou části cesty domů, kam se všichni vrátili spokojení plní dojmů a s odhodláním, že se určitě ještě na fotbalový turnaj ve městě Thuir vrátí.

Poděkování ze strany organizátorů výpravy patří dopravci Martinu Graclovi, který mladé fotbalisty v pořádku dovezl a se vším jim dokázal vyhovět a samozřejmě celému klubu Fotbal Kunovice i všem sponzorům a podporovatelům, díky nimž bylo možné tento zájezd za fotbalovými zkušenostmi i za poznáním zrealizovat.

Zpravodaj Kunovjan
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama